Ürün başarılı bir şekilde sepete eklendi.
2.El Lastik Sat lastikjantavm montaj noktaları Montaj Noktaları
İLETİŞİM

Lastikjantavm.com, ART Lastik firmamız tarafından lastik, jant ürünleri denilince ilk akla gelen toptan bayii (b2b) ve perakende müşteri (b2c) online e-ticaret sitesi olmak üzere tasarlandı. 1972’den beri olduğumuz bu sektörde, Türkiye’nin en yenilikçi online marketi olmaya devam ediyoruz.

Firmamız veya ürünlerimiz ile ilgili aklınıza takılan her konuda, müşteri hizmetlerimiz ile telefon ya da mail üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Merkez İletişim
Adres: Galataderesi Caddesi Gülbahar Mahallesi No:51/B
Mecidiyeköy - Şişli / İstanbul
Perakende Satış Toptan Satış Lastik-Jant Oteli Randevu Filo & Satış
0212 212 08 08
0850 333 38 08
0532 672 05 52
0530 825 01 10
0850 333 01 08
0212 217 93 93
0530 956 01 90
0539 783 74 02
0530 441 91 12
0212 325 23 34
0850 433 99 08
0531 385 55 08

E-Mail: info@lastikjantavm.com

Bize Ulaşın

Türkiye'nin En Büyük İkinci El Lastik Pazarı | Lastik Jant AVM

Türkiye'nin En Büyük İkinci El Lastik Pazarı

Türkiye'nin En Büyük İkinci El Lastik Pazarı

Dövizdeki artış, vergiler ve tüm dünyanın içinde bulunduğu Covid-19 salgını nedeniyle, üretimde yaşanan aksaklıklar ithal lastik fiyatlarını ülkemizde oldukça yükseltmiştir. Araç kullanıcıları bu nedenle sıfır lastik alamıyor ve can güvenliklerini tehlikeye atıyor. Araç kullanıcılarının güvenliklerini riske atmadan sıfır ayarında lastikleri nereden alabileceğini ve ikinci el lastik satın almadan önce nelere dikkat edebileceğini videomuzda ve makalemizde derledik.


Cengiz Abi youtube kanalının sahibi Cengiz DEMİR, öz abisi Hasan DEMİR ile birlikte Türkiye’nin en büyük açık ikinci el lastik pazarını geziyor. 100 binden fazla lastik stoğunun bulunduğu bu alanda iki kardeş, baba mesleklerini devralmış ve 3. Kuşaktan hakim bir şekilde yollarına devam etmektedir.

İkinci El Lastik Nereden Alınır?

Doğru yerlerden ve kişilerden ikinci el lastik almak bütçenizi iyi anlamda etkilerken, yanlış yerlerden aldığınız ikinci el lastik beklenmedik bir anda aracınızla yolda kalmanıza sebep olabilir. İkinci el lastik satın almadan önce firmanın lastikleri hangi koşullarda sakladığını ve ne tür testlerden geçirdiğini bilmeniz gerekmektedir.


Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargo ile ikinci el lastik gösterimi yapan Lastik Jant AVM, ikinci el lastikleri firmalardan, filo kiralama şirketlerinden, bireysel müşterilerden ve devlet dairelerinden ayrıca yurt dışından ithalat yoluyla tedarik etmektedir. Güvenle Lastik Jant AVM üzerinden ikinci el lastik siparişi verebilirsiniz. Bu lastikler firmaya ulaştığında hangi işlemlerden geçtiğini inceleyelim.

İkinci El Lastik Kontrolü Nasıl Yapılıyor?

Belirtilen bölgelerden gelen lastikler, Lastik Jant AVM depolarına ulaştığında uzman ekip tarafından kontrollerden geçmektedir. İkinci el lastikler diş derinlikleri, kullanım alanları, mevsim türleri ve uygun araçlara göre ayrılmaktadır. 5mm ve 8mm arası 1. Sınıf yani sıfır ayarında lastikler özenle seçilip ayrıldıktan 3 aşamalı bir kontrole tabi tutuluyor.

  1. Aşama 1: Lastikler göz kontrolünden geçirilerek büyük kusurlular ayrılıyor.
  2. Aşama 2: Lastikler özenle temizlenerek üzerinde kesik, yarık, balon veya herhangi bir deformasyon olup olmadığı kontrol ediliyor.
  3. Aşama 3: Kontrolleri geçen lastiklere jant takılıyor ve otomobil lastiğe basılması gereken 30-40 hava yerine 90 hava basılarak makineyle test ediliyor.

Makine verilerinden de başarıyla geçen lastikler depolanmaya gönderiliyor. Lastikler depolanmadan önce lastikler besleyici, parlatıcı ve müşterilerin diş derinliğini, yaralarını görebileceği şekilde özel kimyasal temizleyicilerle temizleniyor.


Lastikler kuruduğunda kendi aralarında gruplandırılıyor ve e-ticaret sitesinde satılmaya hazır olması için fotoğraf çekimine gönderiliyor. Lastik Jant AVM üzerinden yayınlanan her lastik için bir stok kodu belirleniyor ve müşteri sipariş verdiğinde fotoğrafı gördüğü ürünü birebir satın alabiliyor.

İkinci El Lastik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el lastikler tüm kontrollerden geçtikten ve siteye e-ticaret ekibi tarafından ummalı bir çalışmayla yüklendikten sonra satın almaya hazır bir şekilde yayınlanıyor. İkinci El lastiklerin güvenilirliğinden emin olan Lastik Jant AVM, lastiklerde 1 yıla kadar garanti vermektedir. İkinci el lastik satın almadan önce belirttiğimiz ürün kontrollerinden lastiğin geçtiğinden emin olmalı ve diş derinliği 5mm altında olan lastikleri satın almamanız gerekmektedir. Lastik satın almadan önce daha detaylı bir bilgi için “Doğru Lastik Nasıl Seçilir?” videosunu izleyebilirsiniz.