Ürün başarılı bir şekilde sepete eklendi.
2.El Lastik Sat lastikjantavm montaj noktaları Montaj Noktaları
İLETİŞİM

Lastikjantavm.com, ART Lastik firmamız tarafından lastik, jant ürünleri denilince ilk akla gelen toptan bayii (b2b) ve perakende müşteri (b2c) online e-ticaret sitesi olmak üzere tasarlandı. 1972’den beri olduğumuz bu sektörde, Türkiye’nin en yenilikçi online marketi olmaya devam ediyoruz.

Firmamız veya ürünlerimiz ile ilgili aklınıza takılan her konuda, müşteri hizmetlerimiz ile telefon ya da mail üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Merkez İletişim
Adres: Galataderesi Caddesi Gülbahar Mahallesi No:51/B
Mecidiyeköy - Şişli / İstanbul
Perakende Satış Toptan Satış Lastik-Jant Oteli Randevu Filo & Satış
0212 212 08 08
0850 333 38 08
0532 672 05 52
0530 825 01 10
0850 333 01 08
0212 217 93 93
0530 956 01 90
0539 783 74 02
0530 441 91 12
0212 325 23 34
0850 433 99 08
0531 385 55 08

E-Mail: info@lastikjantavm.com

Bize Ulaşın

Lastik Rot Balans Ayarı - Rot Balans Nedir?

Lastik Rot Balans Ayarı

Lastik Rot Balans Ayarı

Bir aracın olmazsa olmaz ayarı, ön düzen ayarıdır. Ön düzen ayarını iki başlık altında inceleyebiliriz. Bunlar balans ayarı ve rot ayarıdır. Araçtan istenen performansı almak ve can güvenliğiniz için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.


Balans Ayarının Bozukluğunu Nasıl Anlarız?

Bir aracın balans ayarının bozuk olduğunu, lastiklerimizdeki desen veya yanak deformesinden anlayabiliriz. Sonucunda mutlaka lastiklerimizi değiştirmeliyiz. Kimi zaman da aracın çukura düşmesi, çıkıntılara sürtmesi durumunda jantlarımızın yamulduğunu fark ederiz, bu durum aracın balansının bozulmasını doğrudan etkiler. Direksiyon titreme yapmaya başlar.

Balans ayarı işlemi sırasında jantlara yapıştırılan kurşun ağırlıklar düşerse, gevşerse balans ayarı bozulabilir. Bu tarz ufak sorunlarda direk bir ön düzenciye gidip, balans ayarı düzelttirme yaptırabilirsiniz. Balans ayarını etkileyen diğer hususlardan biri de jant bilezikleri doğru seçilmediyse, yanlış takıldıysa ayar tutmaz. Etkilenmez gibi düşünülse de, çamur jantların düşmanıdır. Çamurlu yoldan, asfalta çıkıldığında jantın üzerinde kalan çamur ağırlık yapar ve balans ayarı bozulur. Bu durumda da mutlaka jantınızı temizletmelisiniz.

Her türlü kontrolü yaptınız ancak yine de aracınızda balans problemi yaşıyorsanız, konusunda uzman servislere lastiğin bağlandığı kısım olan poryayı ve taşıyıcıyı inceletmeniz gerekiyor.  Porya düzgün mü, merkezinde dönüyor mu, aksaklık yapıyor mu mutlaka baktırmalısınız.

Frene bastığınızda direksiyon titriyorsa, bunun balans ile bir alakası yoktur, fren sistemini kontrol ettirmeniz gerekir.


Rot Ayarı Bozukluğunu Nasıl Anlarız?

Rot Ayarı bozukluğu ise doğrudan sürüş konforunu etkiler. Mutlaka aracınızın rot ayarının yapıldığından emin olmalısınız. Her şeyden önce aracınızın 4 lastiğinin de aynı ebatta ve aynı desende olması çok önemlidir. Hava basıncının ise kullandığınız araç markasının size önerdiği değerler arasında olması gerekir.

Düz bir yolda aracımız ile gidiyoruz, direksiyon tutuşumuzu biraz hafiflettiğimiz de otomobil sağa ya da sola doğru çekiyorsa, rot ayarımız bozulmuş demektir. Siz direksiyonu sabit tutmanıza rağmen, aracınız hala başka yöne gitme eğilimi gösteriyor, sürüş konforunuzu etkiliyor ise mutlaka rot ayarı bozulmuştur.

Bu önemli bilgiler eşliğinde, her 10.000 km’de bir aracımızın ön düzen ayarlarını kontrol ettirmeliyiz.


ART Lastik Rot Balans Ayarı

Rot Balans Ayarı Fiyatı

Servisimizde dünyanın en iyi cihazı olan HUNTER marka rot makinesi bulunmaktadır. 4 ayrı başlık ve kamera ile %100 garantili rot ayarı yapılır. Balans ayarı ise son teknoloji olan Bilgisayarlı Sabit Balans düzeneğinde yapılmaktadır. Eski yöntem balans sisteminin kullanıldığı yerlerde vardır.

Bilgisayarlı Balans sisteminde; tekerleğin hafif olan kısmı ve buraya ne kadar kurşun ağırlık takılması gerektiği ekranda görülür. Gereken ağırlık takıldıktan sonra tekrar döndürülen tekerleğin ağırlık dağılımı dengelendikten sonra işlem tamamlanır. Bu işlem dört lastiğe de ayrı ayrı yapıldıktan sonra lastikler araca monte edilir.

Eski sistem olan Seyyar Balans Makinesi ile tekerleği döndüren kısmın belirli bir dönme devrine ulaştığında makine üzerindeki bir lamba belli aralıklarla yanıp sönmeye başlar. Lastikten yansıyan ışığın makine üzerindeki optik bir sensör tarafından okunmasıyla yine hafif olan bölge tespit edilip, gerekli kurşun ağırlık takılarak balans ayarı tamamlanır.

Uygun fiyatlarla servisimizde, güvenle Rot Balans ayarı yaptırabilirsiniz. Konusunda uzman kadromuz size en iyi hizmeti verecektir.


Rot Balans fiyatlarını görmek için tıklayınız.

Mecidiyeköy Rot Balans Ayarı Fiyatı Şişli Rot Balans Ayarı Fiyatı Beşiktaş Rot Balans Ayarı Fiyatı Levent Rot Balans Ayarı Fiyatı Kağıthane Rot Balans Ayarı Fiyatı Maslak Rot Balans Ayarı Fiyatı
Gültepe Rot Balans Ayarı Fiyatı Çeliktepe Rot Balans Ayarı Fiyatı Etiler Rot Balans Ayarı Fiyatı Sarıyer Rot Balans Ayarı Fiyatı Taksim Rot Balans Ayarı Fiyatı Eminönü Rot Balans Ayarı Fiyatı
Kadıköy Rot Balans Ayarı Fiyatı Üsküdar Rot Balans Ayarı Fiyatı Zincirlikuyu Rot Balans Ayarı Fiyatı İstinye Rot Balans Ayarı Fiyatı Tarabya Rot Balans Ayarı Fiyatı Oto Sanayi Rot Balans Ayarı Fiyatı