Ürün başarılı bir şekilde sepete eklendi.
2.El Lastik Sat lastikjantavm montaj noktaları Montaj Noktaları
İLETİŞİM

Lastikjantavm.com, ART Lastik firmamız tarafından lastik, jant ürünleri denilince ilk akla gelen toptan bayii (b2b) ve perakende müşteri (b2c) online e-ticaret sitesi olmak üzere tasarlandı. 1972’den beri olduğumuz bu sektörde, Türkiye’nin en yenilikçi online marketi olmaya devam ediyoruz.

Firmamız veya ürünlerimiz ile ilgili aklınıza takılan her konuda, müşteri hizmetlerimiz ile telefon ya da mail üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Merkez İletişim
Adres: Galataderesi Caddesi Gülbahar Mahallesi No:51/B
Mecidiyeköy - Şişli / İstanbul
Perakende Satış Toptan Satış Lastik-Jant Oteli Randevu Filo & Satış
0212 212 08 08
0850 333 38 08
0532 672 05 52
0530 825 01 10
0850 333 01 08
0212 217 93 93
0530 956 01 90
0539 783 74 02
0530 441 91 12
0212 325 23 34
0850 433 99 08
0531 385 55 08

E-Mail: info@lastikjantavm.com

Bize Ulaşın

Run Flat Lastik Nedir? Run Flat Lastik Fiyatları

Run Flat Lastik Nedir?

Run Flat Lastik Nedir?

“Güvenlik eşittir Run Flat Lastik”

Run flat lastik hakkında öğrenmek istediğiniz bilgileri, size bu yazımızda sunuyor olacağız. Aracınıza run flat lastik takılabilir mi, kullanmanın avantajları nelerdir hepsine değineceğiz.

Run flat teknolojisiyle üretilmiş lastikler, aracınızın acil durumlarında, hakimiyetinizi daha iyi kontrol etmenizi, hava basıncında ani düşüm olması durumunda güvenli şekilde yola devam etmenizi sağlar. Çok yağmurlu havalarda, lastiğiniz zedelense bile yedek lastik değişiminle uğraşmanıza gerek kalmaz. Run Flat teknolojisine sahip lastikleriniz sizi sınırlı bir zaman süresince güvende kılacaktır. Run flat lastikleri günümüzde patlamaz lastik olarak da duymuşsunuzdur. Lastik hasar aldığında, bizi yolda mağdur etmediği için patlamaz lastik de denilmektedir.

Sınırlı bir zaman süresince demiştik… Run Flat lastiklerin özel takviyeli lastik yanakları bulunmaktadır. Lastiğiniz hasara maruz kaldığında, sınırlı bir hızda aracınızı kullanabilirsiniz. Hız limiti 80km/saat’tir ve azami hız 80km kadardır. Bu süre, lastiğinizi yetkili lastik servisine götürmenize olanak sağlar.

Run Flat Lastik Nedir?

Her Araca Run Flat Lastik Takabilir mi?

Run flat lastikler, belirli araçların teknik özelliklerine göre geliştirilmiş teknolojik lastiklerdir. Aracınızda rft lastik kullanılıp, kullanılmayacağını anlamak için öncelikle aracınızın bagajının zemininde yedek lastik veya lastik tamir kiti bulunuyorsa, aracınızda run flat lastik kullanılmıyor demektir. Aracınızın üzerinde orijinal lastiğiniz takılıysa, lastiğin yanak kısmında mutlaka, lastik deseni yanında ufak “RunFlat” lastik bilgisi yazar.

Run Flat lastik, genel olarak BMW, Mini Cooper ve Mercedes araçlarının orijinal ekipmanlarıdır. Bu araçlarda eğer lastik run flat ise, bir daha yedek lastik taşımanıza gerek kalmayacaktır. Aracınızın yedek lastik ve jant ağırlığını düşünürsek, onlar yük teşkil etmediğinde aracınızın yakıt tasarrufu da azalacaktır.

Run Flat lastiklerin, jantlarla kullanımına değinmek gerekirse, standart her jant bu lastiklerle uyumludur ancak yine de özel üretilmiş jantları kullanmak daha sağlıklıdır, çünkü lastik hava basıncı düştüğünde, lastiğin janttan çıkmasını engeller.

Run Flat Lastik Fiyatları

Run Flat lastik özel üretilmiş, teknolojisi son derece iyi şekilde dizayn edilmiş lastiklerdir. Belirli araçlarda bu lastikler fabrika çıkışlı sağlanmaktadır. Fiyatı biraz daha pahalı olduğu için size normal lastik taksam sorusunu akıllara getirebilir ancak bu pek önerilen bir düşünce değildir. Aracın desteklediği dizaynın dışına çıkarmış, güvenliğini örselemiş olursunuz. Mutlaka araç üreticisine başvurularak bu tarz değişimler yapılmalıdır.

Run Flat ve Seal Lastik Yapısı


Run Flat Lastikler Tamir Edilebilir mi?

RFT lastikler tamir edilmez çünkü düşük hava direnci ile kullanılmış lastiklerin, ne zaman hangi süreçte hasarlanmış olduğu bilinmeye bilir. Bunun güvenli olanı, size sorun yaşatan lastiği mutlaka yenisiyle değiştirmektir.

Dünya Markalarının Run Flat Lastik Kullanımı

Her lastik üreticisi Run Flat lastik terimini aynı işaretlemelerle kullanmaz. Lastiğin tabanın da her zaman Run Flat ifadesini göremeyebilirsiniz.

Karşınıza en çok çıkacak ifadeleri sizlerle paylaşmak gerekirse;

Pirelli: RFT

Michelin: ZP

Continental: SSR

Hankook: HRS

Goodyear: ROF

Yazımları ile run flat lastik satışı yapmaktadır.