Ürün başarılı bir şekilde sepete eklendi.
2.El Lastik Sat lastikjantavm montaj noktaları Montaj Noktaları

Garanti Şartları | Lastikjantavm

Garanti Şartları


GARANTİ ŞARTLARI

Garanti süresi, lastiğin fatura tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. Almış olduğunuz her dış ve iç lastik; üretim, malzeme ve işçilik hatalarına karşı üretici firmaların garantisi altındadır. Lastiğin garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde veya incelemede geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir ve inceleme süresi en fazla bir aydır. Bu süre, lastiğin firmamıza teslim tarihinden itibaren başlar.

 Lastiklerin garanti süresi içerisinde üretim, malzeme ve işçilik hatalarından dolayı arızalanması durumunda tamirin mümkün olduğu hallerde işçilik masrafı yada herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır. 

Malın kullanımında, özellikle aşırı kullanım nedeniyle taban diş derinliğinin emniyet seviyesi olan ve resmi kuruluşlarca tespit edilen en düşük diş derinliğine kadar aşınması ile lastik kullanım ömrünü tamamlamış olacağından garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

Tüketici, Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ ne başvurabilir.

 

 

Garanti Nasıl Uygulanır? 

Garanti uygulamasının başlaması için başvuru konusu lastiğin, fatura ve garanti belgesi ile beraber tarafımıza  getirilmesi gerekmektedir. Tarafımıza teslim edilen başvuru konusu lastik, Teknik Heyet ve eksperler tarafından titizlikle incelenir. İnceleme sonucu müşterimize ve bayimize yazılı olarak bildirilir.

Fabrikasyon özür tespit edilen lastiğin değiştirilmesi işlemleri şirketimiz  tarafından yapılır. Garanti kapsamı dışında kalan lastik incelemeden sonra ise müşterimize teslim edilir.

 

Garanti Kapsamı Dışında Kalan Hususlar 

Taş, çivi, cam, metal ve benzeri cisimler etkisiyle hasarlanmış lastikler, hatalı ve kötü kullanımdan kaynaklanan çarpma ve darbeler sonucu meydana gelen hasarlar,

 Yoldaki kaldırım, kasis, çukur, düşük banket ve benzeri dış etkenlerden dolayı meydana gelen hasarlar

 *İç lastik (tube-type) takılması gereken lastiklerin, iç lastik takılmadan (tubeless) kullanılması nedeniyle meydana gelen hasarlar,

*Dış lastik içerisine takılı iç lastik ve kolonun farklı marka ve yapıda olmasından kaynaklanan hasarlar,

*Run Flat takılması gereken araca normal lastik takıp hasara sebebiyet verenler, aracın istiap haddi üzerinde aşırı yükleme sonucu meydana gelen hasarlar,

*Yanlış uygulamalardan ve araç mekaniğinden dolayı hasarlanmış lastikler, lastiklerin standardına uygun olmayan hava basıncı ile kullanılması sonucu meydana gelen hasarlar,

 *Tamir edilmiş veya kaplama yapılmış lastikler,

 *Lastiğin janta takılması ve sökülmesi sırasında meydana gelen topuk kırılması ve benzeri hasarlar,

 *Fatura ve garanti belgesi olmayan lastikler garanti kapsamı dışındadır.