Ürün başarılı bir şekilde sepete eklendi.
lastikjantavm montaj noktaları Montaj Noktaları

Semperit Lastik Test Sonuçları (2021) - Lastik Jant AVM

Semperit Lastik Test Sonuçları

Semperit Lastik Test Sonuçları

1985 yılında Continental Grubu bünyesine katılarak, Avrupada lider lastik üreticileri arasında yer almayı başaran Semperit, adını latince "daima işe yarar" anlamına gelen "semper it"'ten almaktadır. Kış lastiği üretiminde 80. yaşını kutlayan Semperit markasının lastik test sonuçlarını makalemizden inceleyebilirsiniz.(Test sonuçlarını görmek için görsel üzerine tıklayınız)
Semperit Speed-Grip 2 Lastik Testi Semperit Speed-Grip 3 Lastik Testi Semperit Speed-Life 2 Lastik Testi

Semperit Lastik Fiyatları

Semperit Speed-Grip 2 Kış Lastiği Test Sonuçları

Orta ve büyük sınıf otomobiller için geliştirilmiş yüksek teknolojili kış lastiği olan Semperit Speed-Grip 2, karda ve buzda kısa fren mesafeleri sunan bir lastiktir. Lastik sırtında bulunan çok sayıda tutucu kenarları sayesinde karlı yollara kenetlenebilen Speed-Grip 2, en düşük sıcaklıklarda bile esnekliğini koruyarak çekiş gücünden kayıp yaşamaz.

Autobild 2016 205 55 R16 kış lastiği ebatıyla yapılan testte kilometre performansı, ıslak, kuru ve karlı zeminde yol tutuşu test edilmiş Semperit Speed-Grip 2, 20 lastik arasında 6. sırada yer almıştır. Buradan test ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

Autobild 2015 185 60 R15 kış lastiği ebatıyla yapılan testte ıslak ve karlı yolda durma mesafeleri test edilmiş Semperit Speed-Grip 2, 51 lastik arasında 5. sırada yer almıştır. Dunlop SP Winter Response 2, Goodyear UltraGrip 9, Continental ContiWinterContact TS850, Michelin Alpin A4 test sonucunda Semperit'den önde yer alırken, Pirelli Winter 190 Snowcontrol Serie 3, Falken Eurowinter HS449, Hankook Winter i*cept RS W442, Nokian WR D3 ve Bridgestone Blizzak LM-001 Semperit'in geriside kalmıştır.

Autoklub CR 2015 185 60 R15 kış lastiği ebatıyla yapılan testte ıslak, kuru ve karlı yol tutuş performansı test edilmiş, Semperit Speed-Grip 2, 20 lastik arasında 2. sırada yer almıştır. Test sonucunda testin galibi Continental ContiWinterContact TS850 seçilmiştir.

Semperit Speed-Grip 3 Kış Lastiği Test Sonuçları

Hava koşulları ne olursa olsun karlı yollarda üstün çekiş gücü ve kısa fren mesafeleri sunan Speed-Grip 3, Semperit markasının en yeni lastiklerinden biridir. 3 adet kar çengeli bulunan sırt deseni ve benzersiz teknolojileri sayesinde yere her daim tutunan bu model, virajlı yollarda sürücülerin her zaman güvende hissetmesini sağlamaktadır.

Autobild 2020 245 45 R18 kış lastiği ebatıyla yapılan testte ıslak ve karlı yolda durma mesafeleri test edilmiş Semperit Speed-Grip 3, 50 lastik arasında 3. sırada yer almıştır. Bridgestone Blizzak LM-005 ve Michelin Pilot Alpin 5 ilk iki sırada yer alırken, Continental ContiWinterContact TS 850P, Hankook Winter i*cept evo3 W330, GoodYear UltraGrip Performance+ ve Nokian WR A4, Semperit'in bu modelinde geride kalmıştır.

Semperit Speed-Grip 3

Semperit Speed-Life 2 Yaz Lastiği Test Sonuçları

Otomobil ve 4x4/Suv lastik ebatlarında bulunan Semperit Speed-Life 2, ıslak ve kuru yollarda kısa fen mesafeleri ve üstün yol tutuşu sağlayan bir lastiktir. Lastik yanağında yapılan ekstra güçlendirmeler ile dar direksiyon açılarında araç hakimiyetinin kaybedilmemesini sağlamaktadır. İyileştirilmiş yuvarlanma direnci sayesinde yakıt tasarrufu sağlayan bu desen, aynı zamanda daha fazla kilometre performansları sunabilmektedir.

Autobild 2020 24545 R18 kış lastiği ebatıyla yapılan testte ıslak ve karlı yolda durma mesafeleri test edilmiş Semperit Speed-Grip 3, 50 lastik arasında 3. sırada yer almıştır. Bridgestone Blizzak LM-005 ve Michelin Pilot Alpin 5 ilk iki sırada yer alırken, Continental ContiWinterContact TS 850P, Hankook Winter i*cept evo3 W330, GoodYear UltraGrip Performance+ ve Nokian WR A4, Semperit'in bu modelinde geride kalmıştır.

Speed-Life 2

ADAC 2018 Semperit Speed-Life 2 205 55 r16 Yaz Lastiği Test Sonuçları


Semperit Lastik Fiyatları